Tüm Cihazlara Uyumlu, Mobil Uyumlu, Responsive, Web Tasarımı Nedir
Mobil kısaca taşınabilir demektir. Dolayısı ile mobil uyumlu web sitesi tasarımları demek, taşınabilen laptop, tablet, akıllı cep telefonu gibi cihazlarla uyumlu olan web siteleridir. Tüm cihazlara uyumlu olaranlara RESPONSİVE TASARIMLAR denilmektedir. Bu tasarımlar cihazların ekran çözünürlüklerine, büyüklüklüklerine, hatta dik va yan duruşlarına göre, esnek olarak şekil alan tasarımlardır.

Firmamızda tüm web sitesi tasarımları, yeni nesil RESPONSİVE - MOBİL UYUMLU tasarımlardır. Tüm cihazlara uyumludur. Mobil teknolojilerin bu kadar yaygınlaştığı bir zamanda, sizler için  en uygun seçeneğin RESPONSİVE tasarımlar olduğuna inandığımız için eski sistem web site tasarımlarını seçeneklerden kaldırdık.

Responsive web tasarım, bilgisayar, mobil ve tablet cihazlardan girildiğini anlayarak, içerisinde bulunan yazı, resim, menü ve diğer elementlerin boyutlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu sayede kullanıcısına kolay kullanılabilirlik ve istediği sayfaya hızlı ulaşmasına olanak sağlamaktadır.

Responsive web tasarımın faydaları nelerdir?

Kolay kullanım

Şüphesiz en büyük yararı kolay kullanımdır. Kullanıcısına ekranı büyütmeden sadece aşağı ve yukarı parmak hareketleriyle gezinmesine olanak sağlar.

Kolay Bakım

Her çözünürlük için ayrı bir site tasarımı yaptırmak yerine, oluşturulmuş olan tek bir responsive web tasarım sayesinde, tek bir domain altında tüm cihaz çözünürlüklerine hizmet vereceksiniz. Bu sayede web sitenizin bakımı da daha kolay olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Seo için önemli olan responsive web tasarım ile sitenize değer katıp, arama motorlarının istediği yapıya kavuşturmasını sağlayabilirsiniz. Site URL yapısı aynı kalacağından arama motorları tarafından bulunmanız daha hızlı gerçekleşecektir.